Z końcem czerwca w przedszkolach i świetlicach wiejskich w pow. kamieńskim wystartował projekt pt. „Naj czuje. Działania kulturalne dla najmłodszych dzieci ich rodziców i opiekunów”, który był realizowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w okresie wakacyjnym.

W ramach projektu w miejscowościach powiatu kamieńskiego, w tym z utrudnionym dostępem do kultury, zrealizowany został cykl przedstawień „Cała naprzód!” grupy teatralnej „Głowa mała” oraz fabularyzowane warsztaty z integracji sensorycznej: „Naj czuje – mobilna ścieżka zabaw sensorycznych”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu uczestników, animatorów i organizatorów już wkrótce na stronie CWM Grodno będzie można zobaczyć film pt. „Naj czuje – w co się bawić?”. Produkcja, w której przedstawiono techniki wykonania zabawek sensorycznych i ich zastosowania w praktyce posłuży nie tylko opiekunom placówek szkolno-wychowawczych, ale także rodzicom.

Finał projektu „Naj czuje. Działania kulturalne dla najmłodszych dzieci ich rodziców i opiekunów” odbył się w CMW Grodno, a udział w wydarzeniu wzięło aż 50 dzieci wraz z opiekunami z wielu okolicznych miejscowości, m. in. Koniewa, Ładzina, Wiejkowa, Wiejkówka, Gogoglic, Warnowa, Zastania czy Sierosławia.

Projekt „Naj czuje. Działania kulturalne dla najmłodszych dzieci ich rodziców i opiekunów” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.