Dyrektor artystyczny Osady Pieśni Grodno

Dyrektorem artystycznym zespołu Osada Pieśni Grodno jest Małgorzata Opaluch – muzyk, trenerka pracy głosem, dyrygentka chóralna oraz pedagog, która interesuje się muzyką i kulturą tradycyjną.

Małgorzata prowadzi różnorodne zajęcia i projekty muzyczne oraz kulturalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od lat związana jest z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu w Szczecinie oraz Fundacją Montessori Bona Ventura w Szczecinie.

Bardzo lubi pracę z ludźmi – kreatywną pracę na zasobach, najlepiej w zespole, szczególnie ceni sobie również pracę z kobietami – od lat prowadzi zajęcia emisji głosu dla kobiet przy ZPSB w Szczecinie mające na celu rozwój oraz dodawanie im skrzydeł, bo jest głęboko przekonana, że każdy ma talent, który potrzebuje w sobie odkryć.

Kocha muzykę celtycką – razem z mężem i przyjaciółmi gra na fletach irlandzkich, akordeonie diatonicznym i śpiewa w szczecińskim zespole DAIR. Prywatnie – mama syna Jaśka, opiekunka pięknego, białego psa imieniem ZIMA, projektuje wnętrza w firmie  3 ART, której jest właścicielem.