Gdzie można spróbować regionalnych potraw?

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Operacja wspófinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.


Miło nam poinformować, że Koła Gospodyń Wiejskich biorące udział w operacji pn. ,,Lokalnie, regionalnie i tradycyjnie – wiem co zjem” rozpoczęły realizację kolejnego etapu projektu.

Zapraszamy do odwiedzenia stosik wystawienniczych, organizowanych przez uczestniczki projektu podczas lokalnych dożynek oraz wydarzeń plenerowych, promujących lokalne dziedzictwo kulinarne i kulturalne. Na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich będzie można poznać tradycyjne produkty, dowiedzieć się, jak wykorzystywać je w prowadzeniu agroturystyki czy małej, lokalnej firmy czy oraz spróbować regionalnych potraw, przygotowanych przez członkinie KGW.

Uczestniczki operacji pn. ,,Lokalnie, regionalnie i tradycyjnie – wiem co zjem” w okresie czerwiec-lipiec wzięły udział w warsztatach praktyczno-teoretycznych, w ramach których poznały min. zasady wyszukiwania i promowania lokalnych, regionalnych i tradycyjnych produktów, krajowe i unijne systemy jakości żywności oraz zaprezentowały swoje przepisy na regionalne dania pod okiem Szefów Kuchni. Po zakończeniu promocji regionalnych i tradycyjnych produktów podczas wydarzeń lokalnych, członkinie KGW przeprowadzą warsztaty w szkołach podstawowych, gdzie podzielą się z uczniami wiedzą i umiejętnościami zdobytymi w ramach projektu.

Kalendarz nadchodzących wydarzeń można znaleźć tutaj: WYDARZENIA 2018


nstytucją odpowiedzialną za treść komunikatu jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Operacja realizowana w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Odwiedź portal KSOW – www.ksow.pl

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.