Majówka z Wiosną Monodramu w Grodnie k. Międzyzdrojów – trzy dni niezwykłych wydarzeń artystycznych

 

Od 26 do 28 maja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej zaprasza na kolejną odsłonę Wiosny Monodramu – tym razem do Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów. Trzy różne spektakle będą niecodziennym zderzeniem różnych środków ekspresji artystycznej. Wstęp na wszystkie imprezy jest bezpłatny. Organizatorzy zapewniają uczestnikom także nieodpłatny transport.
We czwartek zapraszamy na audiowizualny spektakl „CISZA”. Daniel Strzelczyk wykona na żywo wielkoformatowy obraz, a artyści tworzący Teatr Obrazu podejmą temat ciszy. Za oprawę muzyczną wydarzenia odpowiadają Mikołaj Trzaska (saksofon), Tomasz Kubik (instrumenty perkusyjne). Kunszt aktorski zaprezentują Janusz Stolarski, Karolina Sabat, Maria Sztark i Agata Ilnicka Hegel. W programie również wernisaż wystawy fotograficznej studentów i wykładowców Akademia Sztuki w Szczecinie. Wydarzenie zakłada aktywny udział publiczności w procesie twórczym.
Piątkowy wieczór to czas, kiedy Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie pojawi się KORTEZ – laureat tegorocznego Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Prawdopodobnie jeden z największych wschodzących talentów na naszym rynku. Wstęp na koncert jest bezpłatny za okazaniem wejściówek dostępnych w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach.
Cykl imprez w sobotę zamknie barwne widowisko Usłyszeć Taniec. To niezwykły spektakl, w którym różne tańca stepowanego spotykają się z muzyką ethnojazzową graną na żywo. Wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA pokazują, że taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca. Różne kultury muzyczne spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy.
 
Organizatorem imprezy jest fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Szczegóły organizacyjne i informacje o bezpłatnym transporcie znajdują się na profilu facebook organizatora: www.facebook.com/efrwp/.

* * *

 
Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od 25 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.