Przedstawienia teatralne, pokazy tańców, muzyka na żywo, koncerty i recitale – w dniach 25-28 maja nasze Centrum stanie się kulturalną stolicą Pomorza Zachodniego. Przed nami kolejna edycja festiwalu Wiosna Monodramu! Bezpłatne bilety na wydarzenie dostępne są w MDK w Międzyzdrojach oraz w Publicznej Bibliotece w Wolinie.

W tegorocznej edycji festiwalu w podróż do świata teatru, muzyki i tańca, widzów zabiorą, m.in. artyści Teatru Obrazu ze spektaklem pt. „Przestrzeń”, Sinéad Neylon – gwiazda tańca irlandzkiego, występująca w największym na świecie widowisku RIVERDANCE, Krzysztof Napiórkowski Quartet, aktorka filmowa i teatralna Agnieszka Przepiórska z monodramem „Tato nie wraca” oraz Sylwia Różycka z recitalem „Chwilo trwaj”.

W dniach 22-24 oraz 24-27 maja odbędą się także otwarte warsztaty bębniarskie, aktorskie i animacyjne, które są skierowane do młodzieży po 10 roku życia oraz dorosłych. W sprawie zapisów prosimy o kontakt pod numerem tel. 723 299 155.

Wiosna Monodramu to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, początkowo odbywające się Wolinie, a od 2016 roku organizowane przez Fundację EFRWP w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów w Wolińskim Parku Narodowym. Jego ideą jest zebranie na jednej scenie różnych stylów ekspresji artystyczneji najlepszych spektakli, których na co dzień trudno szukać w jednym miejscu.


Wstęp na poszczególne dni Wiosny Monodramu odbywa się wyłącznie na podstawie bezpłatnych wejściówek, dostępnych w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach oraz w Publicznej Bibliotece w Wolinie, dostępnych od 17 maja. Liczba wejściówek jest ograniczona.

Z uwagi na ograniczoną możliwość parkowania na terenie Wolińskiego Parku Narodowego, wejściówki upoważniają do skorzystania z bezpłatnego transportu z parkingu przy boisku ORLIK w Wolinie oraz powrotu autokarem do Wolina po zakończeniu występów.

Godziny odjazdów autokaru z Wolina:

25 maja 2017 – godzina 16:30

26 maja 2017 – godzina 18:00

27 maja 2017 – godzina 18:00

28 maja 2017 – godzina 17:00