W dn. 24 czerwca w Centrum odbyły się przesłuchania konkursowe w ramach czerwcowej edycji XIII Międzynarodowego Projektu Karawana Kultury (Artistic Summer of Culture Caravan 2017).

Podczas przesłuchań dzieci, młodzież i dorośli – wokaliści, instrumentaliści i plastycy z Rosji, Niemiec, Białorusi, Estonii, Holandii i Polski mieli okazję zaprezentować swój dorobek artystyczny przed profesjonalnym jury. Grand Prix konkursu w ramach Karawany Kultury zdobył Zespół instrumentów ludowych MENESTRELI (Rakowska Dziecięca Szkoła Sztuki, Raków, Białoruś, kierownik artystyczny – Dvaretskaya Katsiaryna).

W ramach projektu w Centrum odbyły się również warsztaty plastyczne i konkurs rysunku z udziałem podopiecznych MDK Międzyzdroje, Kamieńskiego Domu Kultury oraz uczestników, m.in. z Niemiec i Białorusi. Głównym tematem przewodnim był orzeł bielik, symbol Wolińskiego Parku Narodowego. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych i ich rodziców cieszyły się także warsztaty ręcznego malowania drewnianych breloczków oraz zajęcie muzyczne, w ramach których goście z zagranicy poznali, m.in. utwór „Hej, Sokoły!”.

Karawana Kultury to projekt wymiany kulturowej, który łączy rozmaite imprezy i przeróżnych uczestników. Jednym z jego głównych celów jest motywacja twórczości i ogólna integracja amatorskiego ruchu artystycznego na Ziemiach Zachodniopomorskich. W tym roku po raz pierwszy Fundacja EFRWP była współorganizatorem projektu, który został zainicjonowany 13 lat temu przez Leszka Rodziewicza, historyka, działacza społeczno­-kulturalnego, prezesa Stowarzyszenia rodu Rodziewiczów oraz Irinę Lebedinskayę z gazety „Muzyczny Klondajk” i agencji artystycznej „Art­Center” (Centrum Wsparcia Kreatywności, Edukacji i Kultury). Od 2015 roku głównym organizatorem jest Fundacja Benefis z Wolina. Wydarzenia są objęte patronatem Burmistrzów Wolina, Kamienia Pomorskiego, Golczewa, Międzyzdrojów.

Więcej informacji o Karawanie Kultury znajduje się na stronie Fundacji Benefis: http://www.benefis.org.pl/festiwale/

Galeria zdjęć: XIII edycja Międzynarodowego Projektu Karawana Kultury