W dniach 28-30 lipca w naszym Centrum odbyły się drugie zajęcia z cyklu warsztatów fotograficznych dla najmłodszych mieszkańców powiatu kamieńskiego. Bierze w nich udział grupa 25-ciu dzieci w wieku od 10 do 14 roku życia, która wspólnie z uznanymi fotografikami poznaje praktyczne zagadnienia dotyczące technik fotografii oraz uczy się jak uwieczniać na zdjęciach otaczającą nas przyrodę.

Letnie zajęcia uczestnicy rozpoczęli od obejrzenia pokazu slajdów i filmów o tematyce „Ptaki zimą, ptaki latem” zrealizowanych na podstawie materiałów autorstwa Krzysztofa Chomicza ukazujących lokalną faunę na wyspie Wolin, w Wolińskim Parku Narodowym i na Karsiborze.

Następnym punktem warsztatów był wyjazd w teren, gdzie młodzi artyści obserwowali rośliny i zwierzęta w Rezerwacie Społecznym Karsiborska Kępa oraz wzięli udział w wycieczce katamaranem. Podczas rejsu pod okiem prowadzącego zajęcia, poznali, m.in. elementy fotografii plenerowej oraz bogactwo przyrodnicze wysp Delty Wstecznej Świny.

Kolejna edycja warsztatów odbędzie się już w dniach 15-17 września. Projekt potrwa do końca 2017 roku i zakończy się wystawą zdjęć z najlepszymi pracami młodych artystów, którą będzie można oglądać w naszym Centrum.