Western Piknik – Folk, Blues Country & Bluegrass Festival to jeden z największych festiwali Country w Polsce. W tym roku, obok spotkania z kowbojami, motocyklami i amerykańskimi samochodami, uczestnicy wydarzenia mogli także posłuchać występów zespołów specjalizujących się w muzyce ludowej oraz wziąć udział w konkursie artystycznym, które przygotowała nasza Fundacja jako współorganizator wydarzenia.

Konkurs „Galeria przy drodze” był skierowany do gości festiwalu z całej Polski oraz mieszkańców powiatu kamieńskiego, a zadaniem jego uczestników było stworzenie dowolną techniką artystyczną strachów na wróble. W ramach konkursu powstało 10 wyjątkowych instalacji. Autorzy najlepszych z nich zostali nagrodzeni, a wszystkie prace będzie można oglądać w galerii strachów na wróble tworzonej przy trasie rowerowej wzdłuż Zalewu Szczecińskiego na odcinku Sułomino-Płocin.  GALERIA PRAC

Podczas drugiego dnia festiwalu nasza Fundacja zaproponowała jego gościom także atrakcje muzyczne. Jedną z nich był występ zespołu Bubliczki, który w swoim repertuarze posiada mieszkankę energetycznej muzyki folkowej i kaszubskich, lokalnych treści. Grupa muzyków porwała widzów podczas wyjątkowego spektaklu z połączeniem tańca, śpiewu i muzyki na żywo.

Na scenie pojawili się również muzycy i tancerze z widowiskiem „Usłyszeć Taniec” składającego się z różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo oraz zespół Rokiczanka specjalizujący się w polskiej muzyce ludowej.


 

Laureaci konkursu “Galeria Przy Drodze”:

Konkurs lokalny:

I miejsce: Sołectwo Zastań – sołtys Maria Ratyńska

II miejsce: Sołectwo Skoszewo – sołtys Danuta Demkowicz

III miejsce: Sołectwo Chynowo – sołtys Barbara Ciołek

 

Konkurs ogólnopolski:

I miejsce: Dawid Sakowicz, Szczecin

II miejsce: Agata Drabarek, Świnoujście

III miejsce: Dominika Niewiarowska, Szczecin