Jesienny cykl warsztatów fotograficznych inspirowanych poszczególnymi porami roku, który odbył się w naszym Centrum we wrześniu, zaowocował niezwykłą sesją. W obiektywach najmłodszych mieszkańców powiatu kamieńskiego można podziwiać przyrodę WPN oraz okolic CWM Grodno. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Edycja jesienna obejmowała część teoretyczną, w której młodzież poznała m.in. zagadnienia techniczne związane z fotografowaniem, budowę i funkcje aparatu, najczęstsze błędy przy robieniu zdjęć, a także znanych fotografów i ich słynne prace. Po takiej dawce inspiracji uczestnicy warsztatów wybrali się w okolice CWM Grodno, aby wykonać zdjęcia z użyciem lustra i przy zastosowaniu różnych parametrów aparatu, zarówno w słońcu, jak i cieniu oraz stworzyć portret lub autoporter. Aby wykonać zadanie, młodzież otrzymała jednorazowe aparaty analogowe, za pomocą których przygotuje również swoją pracę domową — serię zdjęć, którą zaprezentują podczas grudniowych, ostatnich zajęć w ramach projektu.

W warsztatach fotograficznych, odbywających się cyklicznie, zgodnie z porami roku: wiosna, lato, jesień i zima, udział bierze grupa 25-ciu mieszkańców powiatu kamieńskiego, w wieku od 10 do 14 roku życia. Celem zajęć, które są połączeniem nauki przyrody z umiejętnościami obserwowania otaczającego środowiska, jest uwiecznienie najbardziej atrakcyjnych okolic Centrum i Wolińskiego Parku Narodowego, a także występujących tu gatunków ptaków czy zwierząt.

Galeria zdjęć: Warsztaty fotograficzne dla dzieci, wrzesień 2017