Zapraszamy do obejrzenia filmu pt. “Naj Czuje – jak się bawić”, w którym zostały przedstawione techniki wykonania zabawek sensorycznych i ich zastosowania w praktyce. Film może być wykorzystywany zarówno jako narzędzie dla animatorów i opiekunów placówek opiekuńczo-wychowawczych, a także jako źródło inspiracji dla rodziców. Można w nim znaleźć przykłady wspólnych zabaw oraz praktyczne wskazówki, jak stworzyć własne zabawki.

 

Film został zrealizowany w ramach projektu pt.„Naj czuje. Działania kulturalne dla najmłodszych dzieci ich rodziców i opiekunów”, który był realizowany w naszym Centrum w okresie od czerwca do września br. Był on skierowany do najmłodszych mieszkańców powiatu kamieńskiego. W ramach projektu, obok cyklu przedstawień teatralnych „Cała naprzód!”, uczestnicy wzięli aktywny udział w fabularyzowanych warsztatach z integracji sensorycznej: „Naj czuje – mobilna ścieżka zabaw sensorycznych”. Następnie dzieci, pod okiem rodziców oraz opiekunów, stworzyły własne zabawki sensoryczne, działające na różne zmysły – wzrok, dotyk czy słuch.

Projekt „Naj czuje. Działania kulturalne dla najmłodszych dzieci ich rodziców i opiekunów” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.