2019 rok przynosi zmiany w naszym cyklicznym, wiosennym festiwalu, który od 2016 roku odbywa się w Centrum w Wolińskim Parku Narodowym. W tym roku po raz pierwszy pod szyldem „Wiosna Muz”, za to z jeszcze bardziej atrakcyjnym programem!

Tegoroczna edycja festiwalu „Wiosna Muz” odbędzie się w dniach 9 – 10 maja. 

Podczas wydarzenia artyści Teatru Obrazu zabiorą nas w podróż do świata teatru, muzyki i sztuki. Ich performance artystyczny, który łączy malarstwo z przedstawieniem teatralnym oraz muzyką, w tym roku będzie inspirowany PRAGNIENIEM. Występom artystycznym będzie towarzyszył wernisaż fotografii Karoliny Nowaczyk – studentki fotografii na Akademii Sztuki w Szczecinie.

Drugiego dnia na scenie wystąpi „JAZZ-BAND MŁYNARSKI – MASECKI”, czyli zespół grający przedwojenny polski jazz. Wybitny pianista Marcin Masecki razem z Janem Emilem Młynarskim powołali do życia zespół odwołujący się do starej tradycji polskich orkiestr jazzowych międzywojnia.  W repertuarze Jazz-Bandu znalazły się utwory swingowe, w większości nieznane. Nie zabraknie też kilku wyjątkowych tang, z których autorstwa polscy kompozytorzy znani byli na całym świecie.

Więcej szczegółów oraz tegoroczny program tutaj: WIOSNA MUZ


Patronat medialny