Wielokolorowe, uszyte z naturalnego lnu i inspirowane ubiorem wczesnośredniowiecznych Słowian – nowe stroje muzyków z Osady Pieśni Grodno mają nie tylko walory estetyczne, ale nawiązują także do ich repertuaru – tradycyjnych pieśni słowiańskich, pochodzących z Polski, Kresów czy Ukrainy.

Po raz pierwszy muzycy wystąpili w nich podczas koncertu finałowego letnich warsztatów tradycji regionalnych, który odbył się 12 lipca w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów.

Osada Pieśni Grodno to grupa miłośników pieśni i muzyki tradycyjnej, w której spotykają się dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Muzycy działają pod patronatem CWM Grodno od maja 2018 roku. W czasie pierwszego roku działalności zespół wystąpił już kilkakrotnie m.in. na koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Międzyzdrojach oraz Świnoujściu, podczas tegorocznej Noc Muzeów w Muzeum Przyrodniczym WPN, na Dniach Grodu Santok czy pikniku „Kocioł Wyobraźni” w Domysłowie, a także na festynie w Ładzinie.

Spotkania Osady Pieśni Grodno odbywają się w każdy poniedziałek w CWM Grodno 1C k. Międzyzdrojów. Zajęcia są bezpłatne. Osoby zainteresowane dołączeniem do grupy muzycznej mogą uzyskać informacje pod numerami telefonu: +48 501 607 918, +48 665 255 955.

 


Stroje dla członków Osady Pieśni Grodno zostały uszyte w ramach zadania „Uszycie strojów dla wielopokoleniowego zespołu OSADA PIEŚNI GRODNO działającego na terenie powiatu kamieńskiego” współfinansowanego z środków z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.