Uczestnicy „OrgaNowego Elementarza” wezmą udział w cyklu 10-iu comiesięcznych teoretycznych i praktycznych dwudniowych szkoleń, realizowanych w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k/Międzyzdrojów. Będą one obejmowały m.in. praktyczne podstawy gry organowej w zakresie liturgii i literatury organowej, teorii muzyki, emisji głosu, zakładania i prowadzenia zespołów wokalnych, dyrygentury, organoznawstwa i prawodawstwa muzyki kościelnej. Nieodłączną częścią każdego spotkania będą praktyczne zajęcia z zakresu gry na organach, prowadzone w Kolegiacie pw. św. Mikołaja w Wolinie, odrestaurowanych w 2015 roku m.in. dzięki wsparciu Fundacji EFRWP. Na zakończenie kursu każdy z jego uczestników otrzyma stosowny certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności. Nagrodą dla najlepszego słuchacza będzie natomiast możliwość otrzymania indeksu Akademii Sztuki w Szczecinie oraz dalsze kontynuowanie swojej edukacji muzycznej.

Relację z I edycji można zobaczyć tutaj: https://youtu.be/kXgCqgQL6ww

Rekrutacja do projektu trwa do 31 sierpnia 2019 roku

Projekt skierowany jest do organistów z parafii wiejskich i miejskich (do 15 tys. mieszkańców) w Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oraz Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz do osób, zainteresowanych pełnieniem funkcji organisty w przyszłości. Kurs rozpocznie się we wrześniu i potrwa do maja 2020 roku.

Szczegóły rekrutacji dostępne są na stronie Fundacji EFRWP: www.efrwp.pl

Projekt „OrgaNowy Elementarz” jest realizowany pod patronatem: Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi, Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego, Biskupa Edwarda Dajczaka, Biskupa Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej oraz prof. Dariusza Dyczewskiego, Rektora Akademii Sztuki w Szczecinie. W dwóch pierwszych edycjach, realizowanych od 2017 do 2019 roku, wzięło udział 22 uczestników z woj. zachodniopomorskiego.