We wrześniu rozpoczęliśmy jesienne zajęcia w ramach „Zupełnie innej lekcji przyrody”. Blisko 750 uczniów ze szkół podstawowych  czeka wyjątkowa przygoda! Bezpłatne zajęcia przyrodnicze to nie tylko badania prowadzone za pomocą nowoczesnych mikroskopów, ale także lekcje w terenie w malowniczym Wolińskim Parku Narodowym i na jednej z najpiękniejszych plaż w kraju.

Uczestnicy projektu –  od 2016 roku udział w zajęciach wzięło już ponad 7000 uczniów – mają niepowtarzalną okazję, aby wcielić się w rolę odkrywców i badaczy i poznać otaczającą ich przyrodę. Jednodniowe zajęcia edukacyjne są połączeniem badań terenowych z doświadczeniami i obserwacjami powadzonymi m.in. w profesjonalnie wyposażonym laboratorium. Lekcje są przygotowane i prowadzone przez ekspertów z dziedziny nauk biologicznych, a ich zakres obejmuje bardzo różnorodne zagadnienia i tematy przyrodnicze: od badania i porównywania próbek wody, poprzez poznawanie bioróżnorodności Wolińskiego Parku Narodowego, aż po geoekosystem plaż, wydm i klifów.

5. edycja projektu „Zupełnie inna lekcji przyrody” realizowana będzie od września do grudnia 2019 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny. W zajęciach biorą udział uczniowie szkół podstawowych (od klasy I wzwyż) z obszarów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców.

Ostatnie wolne terminy (grudzień 2019) na zajęcia można znaleźć tutaj: FORMULARZ REZERWACJI