Zapraszamy szkoły podstawowe z woj. zachodniopomorskiego do udziału w kolejnej edycji projektu „Zupełnie inna lekcja przyrody”.

Zapisy na zajęcia realizowane w terminie od 10 marca do 18 czerwca 2020 roku będą prowadzone do wyczerpania miejsc. Udział w projekcie jest bezpłatny. Zapisy na zajęcia prowadzone są przez:  FORMULARZ REZERWACJI

UWAGA ZMIANY W REGULAMINIE!

Prosimy o zapoznanie się ze zmianami w REGULAMINIE dotyczącymi dofinansowań dojazdów dla szkół.

 Jak wyglądają zajęcia w ramach projektu?

„Zupełnie inna lekcja przyrody” to nie tylko badania prowadzone za pomocą nowoczesnych mikroskopów, ale także lekcje w terenie w malowniczym Wolińskim Parku Narodowym i na jednej z najpiękniejszych plaż w kraju. Uczestnicy tego projektu mają niepowtarzalną okazję, aby wcielić się w badaczy i odkrywców przyrody. Lekcje trwają jeden dzień i są przygotowane oraz prowadzone przez ekspertów z dziedziny nauk biologicznych, a ich zakres obejmuje bardzo różnorodne zagadnienia i tematy przyrodnicze: od badania i porównywania próbek wody, poprzez poznawanie bioróżnorodności Wolińskiego Parku Narodowego, aż po geoekosystem plaż, wydm i klifów.

9. edycja projektu „Zupełnie inna lekcji przyrody” realizowana będzie od marca do czerwca 2020 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny. W zajęciach biorą udział uczniowie szkół podstawowych (od klasy I wzwyż) z obszarów wiejskich i miast do 20 tys. mieszkańców. Od 2016 roku udział w zajęciach wzięło już ponad 8500 uczniów.