Zapraszamy do obejrzenia, a także czynnego udziału w warsztacie pokazowym przeprowadzonym przez Katarzynę Sitarz dla grupy Seniorek z powiatu kamieńskiego w ramach projektu “Powiew performansu”.

Podczas warsztatów uczestniczki zanurzyły się w świat performatywnych oraz choreograficznych praktyk. Eksplorowały relacje ciała, głosu, ruchu i wyobraźni oraz ich twórczy potencjał. W oparciu o zadania i narzędzia improwizacyjne, somatyczne metody samopoznawcze oraz rozwijaną przez Katarzynę Sitarz praktykę artystyczną, wzmacniały umiejętność obserwacji, przenoszenia uwagi oraz podążania za przyjemnością jako bodźcem decyzyjnym. „

Powiew performansu” to projekt adresowany do seniorów, osób dorosłych i młodzieży z powiatu kamieńskiego (woj. zachodniopomorskie), realizowany w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów w 2020 roku. Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach performance, podczas których m.in. poznawali tajniki pracy artysty-performera.

 

 

 


„Projekt Powiew performansu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”