Przed nami już ostatnie wydarzenie w ramach „Powiewu performansu” – „Teatr Obrazu” w wykonaniu Daniela Strzelczyka, Mateusza Spustka, Piotra Jasińskiego, Szymona Porowskiego oraz Krzysztofa Kasietczuka.

Artyści zaprezentują manifest „Królestwo serca Królestwo rozumu wytoczyły swoje armie do walki z przemysłem ogłupiania tłumu”.

Głoszą w nim, że zawsze będzie jakiś „Moloch”, który zniewala ludzi kajdanami konsumpcji, nadzieją lepszego życia, czy też koniecznością ciągłego samodoskonalenia. Jest to przebiegłe działanie, bo samosterowność jest w istocie procesem kierowanym przez media i popkulturę. Często wartość człowieka mierzona jest jego stanem posiadania dóbr doczesnych. Zjednoczenie serca i rozumu ma przynieść spokój i zminimalizować potrzeby konsumpcyjne na rzecz kontaktu z własnymi emocjami, współodczuwania i obecności rozumianej jako bycie tu i teraz.

Zapraszamy do obejrzenia wielkiego finału „Powiewu performansu”!

 


„Projekt Powiew performansu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”