Poznaj Centrum

Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów, położone w Wolińskim Parku Narodowym to miejsce realizacji projektów edukacyjnych i kulturowych, adresowanych do młodzieży i osób dorosłych z terenu całej Polski, w tym zwłaszcza województwa zachodniopomorskiego.

W Centrum odbywają się m.in. zajęcia przyrodnicze, warsztaty kulinarne, muzyczne, plastyczne, fotograficzne oraz liczne koncerty i wystawy. Centrum to także miejsce konferencji i debat oraz spotkań tematycznych związanych z tematyką rozwoju obszarów wiejskich.

Ważnym zadaniem Centrum jest także promowanie kultury polskiej i walorów przyrodniczych Wolińskiego Parku Narodowego, na którego terenie zlokalizowany jest ośrodek.

Inicjatorem powstania Centrum Współpracy Międzynarodowej jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.  Centrum powstało na na bazie budynku pełniącego funkcję stołówki w dawnym rządowym ośrodku wypoczynkowym Grodno, który Fundacja wydzierżawiła od WPN na okres 30 lat, a następnie dokonała niezbędnych prac adaptacyjnych.

Fundacja EFRWP realizuje w Centrum część swojej działalność statutowej, jest również pomysłodawcą oraz autorem programów i projektów prowadzonych w Centrum.

 

Zachęcamy do obejrzenia filmiku z początku 2015 roku, przedstawiającego metamorfozę budynku, w którym powstało Centrum.